Oferta educațională a școlii – an școlar 2019-2020

                                         OFERTA EDUCAȚIONALĂ – AN ȘCOLAR 2019-2020

ACTIVITĂȚI EXTRAȘCOLARE / PROIECTE EDUCAȚIONALE

  • ,,Moment pentru sănătate” – activități sportive / jocuri de mișcare
    • Coordonator: Sporting Cluj
    • Program:
  • luni: 19,00-20,00
  • miercuri: 19,30-20,30
  • sâmbătă: 12,00-14,00
    • ,,Cursuri de dans modern”
      • Coordonator: S.C. Unique Art Activities S.R.L.
      • Program:
      • luni: 16,00-17,00
      • vineri: 16,00-17,00
    • ,,Activități sportive dedicate persoanelor cu dizabilități”
      • Coordonator: Fundația Special Olympics România
      • Program:
      • miercuri: 16,30-18,00
    • ,, ,,Dansuri populare ” – Ansamblul Jucăușii de pe Someș
    • Instructori: Daniel Rusu; Daniela Corina Cristuțiu
    • Program:
      • miercuri: 19,00-21,00
      • vineri: 17,00-20,30
      • sâmbătă:  9,00-12,00
    • ,,Handbal ”
      • Antrenor: Sebeștean Claudia
      • Program:
      • marți: 15,30-17,00
      • vineri: 15,00-16,00
    • ,, Tenis de câmp ”
      • Antrenor: Karacsony Renata
      • Program:
      • miercuri: 14,00-15,00
      • vineri: 14,00-15,00
  • ,, Tae Kwondo ”
    • Antrenor: Pulbere Mihai
    • Program:
    • marți: 18,00-20,00
    • joi: 18,00-19,30

                                   OFERTA EDUCAȚIONALĂ – AN ȘCOLAR 2019-2020

CERCURI ȘCOLARE

  • ,,Chitară” – grupul vocal instrumental ,,Rondo” – cls. a V-a
    • Coordonator: prof. Liana Opriș
    • Program:
    • marți: 14,00-15,00; sala 8
  • ,,Micii artiști în lumea teatrului” – clasa a IV-a B
    • Coordonator: prof. înv. primar Maxim Carmen
    • Program:
    • bilunar, joi: 14,00-15,00; sala 25
  • ,, Cerc de chitară” – clasa a IV-a A
    • Coordonator: prof. înv. primar Morar Claudia
    • Program:
    • joi: 14,00-15,00; sala 26
  • ,, Clubul de matematică” – clasa a IV-a C
    • Coordonator: prof. înv. primar Borșan Diana
    • Program:
    • bilunar, luni: 15,00-16,00; sala 22
  • ,,Clubul de ortografie” – clasa a IV-a C
    • Coordonator: prof. înv. primar Borșan Diana
    • Program:
    • bilunar, luni: 15,00-16,00; sala 22

Director,

Matilda Camilia Zanc