Întrebari frecvente

• Formular de înscriere completat;
  • Copie după certificatul de naștere al copilului/copiilor
  • Copie după cărțile de identitate ale ambilor părinți (pașapoarte, pentru cetățeni străini)
  • Fișă medicală completată şi aviz epidemiologic de la medicul de familie
  • Copie carnet vaccinări.
  • În formularul de înscriere, vi se va cere să lasați un număr în caz de urgențe, în plus față de alte numere de contact. Dacă copilul dumneavoastră se îmbolnăvește, el va fi mai întâi consultat de medical/asistenta şcolii, după care, dacă este necesar, vă vom contacta la numărul pentru urgențe pentru a prelua copilul de la şcoală. În funcție de afecțiune, este posibil ca elevul să trebuiască să fie ținut acasă pe toată perioada de convalescență. Această responsabilitate parentală este vitală pentru funcționarea normală a unei şcoli.
    Înscrierea copiilor în clasa pregătitoare se va derula conform Metodologiei și calendarului de înscriere a copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2018-2019, emise de M.E.N.

Ai o intrebare?